‘Transitie gebouwde omgeving moet betaalbaar zijn voor iedereen’
Het pleidooi van een aantal politieke partijen om burgers te ontzien heeft weerklank gevonden bij het kabinet. Dit blijkt uit de appreciatiebrief die het Kabinet vrijdag aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
De door de Tafel Gebouwde omgeving voorgestelde aanscherping van het tarief van de energiebelasting voor gas (in ruil voor een verlaging van het tarief voor elektriciteit) wordt door het kabinet niet overgenomen. Ook zegt het kabinet voorlopig geen specifieke verplichtingen voor burgers te willen introduceren. Wel staat het kabinet open voor het stimuleren van verduurzaming. Veel verwacht het kabinet van de inzet van corporaties en andere verhuurders.
Betaalbaar en haalbaar
Energie-Nederland is blij met de suggestie van het kabinet om burgers te helpen met verduurzaming. Het is verstandig te beginnen met no-regret maatregelen zoals isolatie. Wel is er zorg of de doelstellingen bij de gebouwde omgeving haalbaar zijn als andere specifieke prikkels voor burgers voorlopig niet worden ingevoerd.
Energie-Nederland heeft eerder dit jaar een visie opgesteld voor de verduurzaming van de gebouwde omgeving. Deze vormt leidraad voor onze inbreng bij de Tafel Gebouwde omgeving van het Klimaatakkoord.
PPGebouwdeOmgeving
5 Vragen aan Niels Redeker over ‘Bestemming Parijs, wegwijzer voor klimaatkeuzes’
17 februari 2021
Update Regionale Energiestrategie: hoe staan we ervoor?
16 februari 2021
Klimaatdoelen 2030 nu al race tegen de klok
16 februari 2021
In gesprek met ACM over de aangescherpte Gedragscode Consument en Energieleverancier
12 januari 2021
Gedragscode Consument en Energieleverancier 2020
5 januari 2021
Campagne ‘Het ware verhaal van het warmtenet’ voor groter draagvlak warmtetransitie
11 november 2020
Ontbijtsessie Het huis als bron van energie: Gedragsverandering altijd nodig bij verminderen energiebehoefte
27 oktober 2020
3 Vragen aan Annemieke Roobeek, commissaris Eneco
13 oktober 2020
Medy van der Laan te gast bij Dutch Green Building Week
9 oktober 2020
20 Good practices in de warmtetransitie
7 september 2020